N74F3038D,512
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
N74F3038D,512
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters
Product Status : Obsolete
Number of Inputs : 2
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 74F
Input Logic Level - High : 2V
Logic Type : NAND Gate
Supplier Device Package : 16-SO
Input Logic Level - Low : 0.8V
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 11.5ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low : -, 160mA
Package / Case : 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)